İSTANBULTURU ŞİLE-AĞVA-ADALAR Tur Programı

 

İSTANBUL TURU

ŞİLE-AĞVA-HEYBELİ ADA- BÜYÜK ADA

Çamlıca-Üsküdar-Kız Kulesi-Taksim Meydanı-İstiklal Caddesi-Pierre Loti-Galata Kulesi-Panorama

 1453 Müzesi-Balat-Haliç

 

PROGRAM
1. Gün: Samsun İstanbul Gece Yolculuğu
Samsun Öğretmenevi önü : 22:00 – Atakum Yeşilyurt Avm Önü : 22:15 hareket. Siz değerli misafirlerimiz ile Loresima Travel ikramları eşliğinde Ağva’ya hareketimiz başlıyor.

2. Gün: Ağva - Şile - Çamlıca Tepesi - Kız Kulesi
Sabah erken saatlerde Ağva’ya varıyoruz ve kahvaltımızı Ağva ’nın muhteşem manzarası eşliğinde alıyoruz. Latince’de “iki dere arasında kurulmuş köy” anlamına gelen Ağva, Karadeniz’e dökülen Yeşilçay ve Göksu dereleri arasında kurulmuş, İstanbul’un güzel ilçelerinden biri olan Şile‘ye bağlı bir beldedir. Kahvaltımızın ardından; Göksu Deresi’ nde keyifli tekne turumuzu yapıyor ve ardından Ağva’dan ayrılarak, Şile `ye hareket ediyoruz. Şile merkezde aldığımız serbest zamanın ardından Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın ikinci büyük deniz feneri olan Şile Deniz Feneri’ni görüyor ve fotoğraflarını çekiyoruz. Liman`da vereceğimiz çay ve kahve molası sonrasında, Şile Kalesi ’ni ve meşhur Şile falezlerini de fotoğrafladıktan sonra Şile’den ayrılıyoruz. Ardından; Anadolu Yakası’nın en yüksek noktası olan meşhur Çamlıca Tepesi’nden İstanbul manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, Üsküdar Salacak’tan İstanbul’un sembollerinden biri olan Kız Kulesi’ ne geçiyoruz. Rehberimizden boğaz girişinin mihenk taşı olan, masallara konu olmuş bu eşsiz yapı hakkında bilgi aldıktan sonra, otobüsümüzle Anadolu yakası boyunca Kanlıca’ya kadar devam ediyor ve Kanlıca’nın meşhur yoğurdunu tadıp, boğaz manzarasının keyfini sürüyoruz. Akabinde; Anadolu Yakası’na veda ederek Avrupa Yakası’na ulaşıyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

3. Gün: Galata Kulesi-Taksim Meydanı-İstiklal Caddesi-Pierre Loti-İstanbul Boğaz Turu
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından İstanbul’un en güzel manzaralarından birisi Galata Kulesi’ ne çıkıyoruz. Burada ki serbest zamanımızı tamamladıktan sonra, İstanbul’un kalbi Taksim Meydanı’ na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde dünyanın en zengin balmumu heykel koleksiyonuna sahip müzelerinden birisi olan MadameTussauds müzesini ziyaret edebilirler. Ardından İstiklal Caddesi’ nin hatıra ve masallarla dolu sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Hüzünlü hikayesi ile İnci Pastanesi, Çiçek Pasajı, Yeşilçam sokağı ve daha nice tarihi noktaları gördükten sonra, rotamızı tarihi Eminönü semtine çeviriyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Eminönü meydanından geçerek bizleri bekleyen özel teknemize ulaşıyor ve güzel şehrin silüetini ve boğaz kıyıları boyunca bir inci gibi sıralanmış tarihi yapıları görmek ve boğaz sefası yapmak için İstanbul Boğazı turuna (ekstra) çıkıyoruz. 2 saat sürecek turumuzu tamamladıktan sonra yeniden otobüsümüzle buluşarak Haliç kıyısı boyunca İstanbul’un en kadim tarihine ışık tutan 1500 yıllık semti Balat’a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından günün tüm yorgunluğunu güzel bir manzarada atıp, Haliç’e kuşbakışı bakabileceğimiz Pierre Loti tepesine teleferik ile ulaşıyoruz. Ziyaretimizin ardından yeniden otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kumkapı eğlencesine(ekstra) katılabilirler.  

4. Gün: 1453 Panorama Müzesi - Büyük Ada - Heybeli Adası
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından rotamızı 1453 İstanbul Kuşatmasının gerçekleştiği Topkapı-Edirnekapı Surlarının içinde yer alan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni geziyor ve İstanbul kuşatması hakkındaki bilgileri ülkemizde başka benzeri bulunmayan bir müzede görsel olarak öğreniyoruz. Müze gezimiz sonrasında Bostancı iskelesinden Vapura binerek Heybeliada`ya hareket ediyoruz. Heybeliadada`da yürüyerek ada sokakları, dıştan Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Konağı, Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi gezilecektir. Gezi sonrasında 10 dk`lık bir yolculuk ile Büyükada ya varış. Öğle yemeği molası. Adanın keyfini dinlenerek çıkarmak isteyenler için serbest zaman. Arzu edenler tüm adayı çepeçevre gezebilecekleri fayton gezintisine çıkabilirler. Bu gezintide Büyükada`nın muhteşem doğasını, adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (gidiş-geliş 2 km’lik bir orman içi yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Güntekin’in evini, günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayabilirsiniz. Sonrasında belirlenen saat’te limanda buluşup, Ada vapuru ile Bostancı’ya hareket ve bizleri bekleyen otobüsümüze binerek Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.  

5. Gün: İstanbul - Samsun
Yoldaki Molalarımızın ardından Sabah erken Saatlerde (06:30 – 07:00) Samsun’a varış. Sizleri aldığımız Noktalara bırakarak başka bir LORESİMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Lüks Otobüsler ile Yolculuk

İstanbul’da 4* Lüks Hotel’de  2 Gece Konaklama

Ağva’da 1 Sabah Kahvaltısı

Otelimizde alacağımız 2 Sabah Kahvaltısı

Otelimizde alacağımız 2 Akşam Yemeği

Profesyonel Türkçe Rehberlik

Türsab Seyahat Sigortaları

Loresima Travel Refakati

 

Loresima Travel Hijyen Paketi

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

Tüm Öğle Yemekleri

Kumkapı Eğlencesi

Boğazda Gruba Özel Tekne Turu (50 TL)

Kız Kulesi ( 25 TL)

Pierre Loti Teleferik (10 TL)

Panorama 1453 Müzesi ( 10 TL)

Galata Kulesi (15 TL)

Ağva Tekne Turu (10 TL)

Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Tüm Şahsi Harcamalar

Otelde Minibar vs. Ücretli Hizmetler

 Notlar

 

!!! ÖNEMLİ !!!

LÜTFEN AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ

 

 

Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

 

** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.

** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.!

 


İptal Şartları
Rakip Turizm Otel.İnş.Teks.Gıda San.Tic.Ltd.Şti
Kale Mah. İstiklal Caddesi. No 35/B İlkadım / Samsun
0362 432 68 84


Bu çıktı 25.01.2021 13:50 tarihinde verilmiştir. Rakip Turizm Otel.İnş.Teks.Gıda San.Tic.Ltd.Şti tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.