KONYA ŞEB-İ ARUZ TURU

 • KONYA ŞEB-İ ARUZ TURU Açıklama : KONYA ŞEB-İ ARUZ GEZİSİ
  0.00
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : KONYA MEVLANA MÜZÜSİ VE TÜRBESİ-SİLLE KÖYÜ-KELEBEKLER VADİSİ-KARATAY MEDRESESİ
  Kalkış Noktaları : Samsun Öğretmen Evi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 1 GECE 2 GÜN / 4* LÜKS MERKEZ OTELDE
  Tarihler :
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  0.00
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  KONYA ŞEB-İ ARUZ TURU
  Konaklama
  4* LÜKS MERKEZ OTELDE
  Geceleme
  1 GECE 2 GÜN
  Tanıtım
   

  KONYA ŞEB-İ ARUZ TURU

  MEVLANA MÜZESİ-KARATAY MEDRESESİ-ALAADDİN TEPESİ-KELEBEKLER VADİSİ-SİLLE KÖYÜ

  ŞEB-İ ARUZ TÖRENLERİ

  1 Gece 4* Lüks Otelde Konaklama 2 Gün  

  Gezilecek Yerler
  KONYA MEVLANA MÜZÜSİ VE TÜRBESİ-SİLLE KÖYÜ-KELEBEKLER VADİSİ-KARATAY MEDRESESİ
  Tur Programı
  1. Gün: (Gece Yolculuğu) Samsun-Çorum-Ankara-Konya

  Misafirlerimizle Loresima Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Çorum-Ankara Üzerinden Konya’ya doğru hareket ediyoruz


  2. Gün: Konya ? Mevlana Müzesi ve Türbesi ? Karatay Medresesi ? Alaaddin Tepesi ve Camii

  Yoldaki Molalarımızın ardından Sabah erken saatlerde Konya’ya varış. Alacağımız Kahvaltımızın ardından Konya turumuza rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. İlk Olarak Gel, gel, ne olursan ol yine gel, ister kâfir ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel, bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...’ dizeleriyle bizleri çağıran, Şems-i Tebrizi ile yakmış oldukları ateş asırlar boyunca insanların yüreğini ısıtan HZ MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ’nin türbesine gidiyoruz. Kubbe-i Hadra (Yeşil Kubbe), Matbah-ı Şerif, Dervişhan Odaları, Gümüş Kapı, Neyzen Mezarlığı, Sabır Taşları, Mesnevi’nin ilk sayfası ve Şeb-i Arus Havuzu bugün müzeye dönüştürülmüş olan Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin Türbesi içerisinde göreceğimiz eserler olacaktır. Yol boyunca rehberlerimiz tarafından yapılacak anlatımlarla beraber çok daha anlamlı hale gelecek bu ziyaretimiz sırasında yer yer duygulanacak, yer yer hüzünlenecek ama sonunda fazlasıyla huzur bulacağımız bir ‘’Aşk’’a yolculuk yapmış olacağız. Hz. Mevlana’nın Türbesi’ni gezdikten sonra meşhur Konya Şekeri, Mevlevilik’le ve Konya’yla ilgili her türlü hediyelik ürünleri alabileceğiniz Konya Şekerlemecisi’nde alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış olan Konya’daki Selçuklu eserlerinin en güzel örneklerini görmeye başlıyoruz.Emir Celaleddin Karatay tarafından yaptırılan ve Celaleddin Karatay’ın türbesinin de bulunduğu KARATAY MEDRESESİ nin içerisinde sergilenen Selçuklu çinileri ve Taç kapısındaki Rumi Sanat etkilerini görme fırsatı bulacağız. Daha sonra İçerisinde Selçuklu kartal kabartmaları, ahşap oymacılık sanatları olan kakma ve kündekari teknikleri ile yapılmış inanılmaz detaylardan oluşan kapı ve pencere kanatları, Fars-Arap-Bizans-Türk etkilerinin bir arada bulunduğu kültürel izleri görebileceğimiz medrese ziyaretimiz sonrasında dünyanın en büyük kavşağı olarak kabul edilen ALAADDİN TEPESİ’ne hareket ediyoruz. Alaaddin Camini ziyaret ettikten sonra Otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde Tören saatine kadar dinlenip Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Seb-i Aruz Törenlerine Katılmak üzere, Mevlana Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Büyük İslam düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona giriyoruz. Ahmet Özhan sunumuyla Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Törenlerinin ardından tekrar otelimize hareket ediyoruz.Konaklama Konya Otelimizde.


  3. Gün: Kelebekler Vadisi - Sille Köyü ? Meram Bağları - Samsun

  Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın ardından Programımıza bambaşka bir lezzet Katacak,bizi çok farklı bir iklime götürecek olan KONYA TROPİKAL KELEBEKLER BAHÇESİ’ni gezmeye gidiyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise en büyüğü ve özel olarak tasarlanmış bu tropikal bahçede 15 türden fazla,binin üzerinde uçuşan rengarenk kelebekleri,envai çeşit tropikal bitkiyi,küçük şelaleleri görebilecek ve kendinizi adeta Amazon ormanlarında hissedeceksiniz. Buradaki serbest zaman sonrası Konya merkeze yakın ama farklı bir dokuya sahip, tarihi yapılarla dolu SİLLE KÖYÜ’ne geçiyoruz. Aya Helena Kilisesini ziyaret ettikten sonra Sille çayı kıyısında yürüyüş yaparak köy meydanına geçiyor ve günün yorgunluğunu köy kahvelerinde dinlenerek atıyoruz. Sonrasında ise Meram Bağları’na doğru yola çıkıyoruz. Konya şehir merkezine çok yakın bir yer olan MERAM BAĞLARI’nda Tavus Baba Türbesini ziyaret ediyoruz. Halk arasında dilek dilenirken tuz serpilmesinden dolayı TUZCU BABA olarak da bilinen türbeyi ziyaret edip Meram Bağlarının yeşilliğinde biraz soluklanıyoruz. Bu keyifli geziden sonra Samsun dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki Molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak, başka bir LORESİMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun Öğretmen Evi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

   

  Lüks Otobüsler ile Yolculuk

  Konya’da 1 Kahvaltı

  Konya’da 4**** Lüks Otelde 1 Gece Konaklama

  Otelde alınacak 1 Kahvaltı

  Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği

  Konya Şeb-i Aruz Tören Biletleri

  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  Araç içi sıcak ve soğuk ikramlar

  Türsab Seyahat sigortaları

  Loresima Travel Refakati

   

   

   

  Gezi Süresince alınacak olan öğle Yemekleri

  Programda belirtilmeyen yemekler ve hizmetler

  Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

  Tüm Şahsi Harcamalar

   

  Kalkış Tarihleri

  Tur Notları

  ÖNEMLİ NOT: BU YIL DÜZENLENECEK OLAN ŞEB-İ ARUZ TÖRENLERİNE PANDEMİ NEDENİYLE 18 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLER ALINMAMAKTADIR.

  FOTOĞRAF GALERİSİ