BURSA-AYVALIK-ASSOS-ÇANAKKALE

 • BURSA-AYVALIK-ASSOS-ÇANAKKALE Açıklama : BURSA-AYVALIK-ASSOS-ÇANAKKALE
  0.00
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : BURSA-AYVALIK-ASSOS-ÇANAKKALE-ŞEHİTLİKLER
  Kalkış Noktaları : Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 2 GECE 4 GÜN / LÜKS OTELLERDE KONAKLAMA
  Tarihler :
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  0.00
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  BURSA-AYVALIK-ASSOS-ÇANAKKALE
  Konaklama
  LÜKS OTELLERDE KONAKLAMA
  Geceleme
  2 GECE 4 GÜN
  Tanıtım

  BURSA – AYVALIK – ASSOS

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLERİ

  TARİHE YOLCULUĞA HAZIRMISINIZ!!!

  ATALARIMIZIN 102 YIL ÖNCE VERDİĞİ MÜCADELEYE HEP BİRLİKTE ŞAHİT OLALIM

  2 Gece Konaklamalı 3 Gün

  Gezilecek Yerler
  BURSA-AYVALIK-ASSOS-ÇANAKKALE-ŞEHİTLİKLER
  Tur Programı
  1. Gün: (Gece Yolculuğu) Samsun-Tosya-Yalova-Bursa

  Misafirlerimizle Loresima Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Osmanlının Başkenti, İskender Kebabıyla ün salan Türkiye’nin en güzide şehirlerinden Bursa’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.


  2. Gün: Bursa- Cumalıkızık -Tophane Osman Gazi & Orhan Gazi Türbeleri-Emir Sultan Camii & Türbesi- Hacivat & Karagöz Müzesi- Ulu cami-Ayvalık

  Sabah erken saatlerde Bursa’ya varıyoruz. Daha sonra Tarihi Osmanlı Köyü olan Cumalıkız’a gelerek Tarihi bir Konak’ta Yöresel Sabah Kahvaltısı alıyoruz. Kahvaltı Sonrası Bursa gezimize Cumalıkız ile başlıyoruz. Gezeceğimiz sokaklarda tarihi birebir yaşayacak, cin aralığından geçecek, Uludağ’ın eteklerinde kurulan bu köyü seveceksiniz. Daha sonra Bursa Şehir merkezine gelerek İlk göreceğimiz yer olan Osmanlı İmparatorluğunun temellerini atan Osman Gazi ve Orhan Gazinin Türbelerinin bulunduğu Tophane’yi geziyoruz. Daha sonra 1396–1400 yıllarında Yıldırım Beyazıt tarafından, tamamıyla kesme taştan, çok kalın ve yüksek duvarlarla 12 ağır dört köşeli paye üzerine, pandantiflerle, yirmi kubbeli Ulu camiyi geziyoruz. Bu gezimizin ardından 1419-1420'de Çelebi Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Yeşil Camiyi Geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Bursa’nın simgesi olan Yeşil Türbe yi gezerek bursa gezimize devam ediyoruz. Ünlü bir bilgin olan Emir Sultan Türbesini ve Camisini gezdikten sonra Hacivat ve Karagöz Müzesinde kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Bursa’nın olmazsa olmazlarından Meşhur İskender Kebabını tadıyoruz.(ekstra).Öğle yemeğimiz sonrası vereceğimiz molada çaylarımızı içtikten sonra Bursa’dan ayrılarak Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.


  3. Gün: Ayvalık, Taksiyarhis Kilisesi-Kordon-Şeytan Sofrası-Behramkale-Assos-Akropol-Assos İskele-Çanakkale-Truva Atı ? Aynalı Çarşı

  Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın ardından, Ayvalık turumuza başlıyoruz. Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı Cunda Adasında eski evlerin nostaljik mimarisi altında Taksiyarhis Kilisesi ve kordon gezileri sonrasında Ayvalık'ın ünlü tepesi Şeytan Sofrası'na varıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Ayvalık’tan ayrılarak Behramkale olarak bildiğimiz Assos'a doğru hareket ediyoruz. Assos'a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy.a tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi'nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye'ye oldukça yakın Girit ve Eğri boz'dan sonra Yunanistan'ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Assos İskelesine doğru inerken 3 km uzunluğundaki surları, Kral Mezarları, Agora ve Tiyatroyu görüyoruz. Alacağımız öğle yemeği sonrası Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Çanakkale’ye varıyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Dileyen Misafirlerimiz ile Akşam yemek saatine kadar Çanakkale Kordonda bulunan Truva Atını ve sonrasında Çanakkale Türküsüyle bildiğimiz Aynalı Çarşı Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Buradaki serbest zamanımız sonrası Otelde Akşam yemeğimizi alıp dinleniyoruz.


  4. Gün: Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere, Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, Türk Şehitlik Ve Anıtları, Yabancı Mezarlık Ve Anıtlar, Savaş Kalıntıları (Tabyalar-Silahlar, Siperler, Batıklar) ,Çanakkale Şehitler Abidesi?

  Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 20 Dakika sürecek feribot yolculuğu ile Eceabat’a varıyoruz. Tarihi Gelibolu Yarımadasında Tarihe yolculuğa başlıyoruz. Bu saha içinde görülmesi gereken en önemli yer, çetin ve kanlı geçen Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı alanlar, Türk Şehitlikleri ve yabancı mezarlıklardır. Tepelerden izlenilebilen, eşi bulunmayan boğaz manzarası size rahatlık ve huzur hissi verecektir. Gelibolu Yarımadası,  Tarihi Milli Parkı'nda; Seddülbahir Savaş Alanı, Ertuğrul Koyu, İkizler Koyu, Alçı Tepe, Zığındere Arı burnu, Anafartalar Savaş Alanlarında Kaba Tepe, Kanlı Sırt, Conk bayırı, ayrıca Türk Şehitlik ve Anıtları, Yabancı Mezarlık ve Anıtlar, Savaş kalıntıları (Tabyalar-silahlar, siperler, batıklar) görüldükten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda Türkler için en anlamlı nokta olan Çanakkale Şehitler Abidesi’ni geziyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Tekirdağ’da Akşam yemeği için duruyoruz (ekstra) Meşhur Tekirdağ köftesini yedikten sonra İstanbul üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.


  5. Gün: Tekirdağ-İstanbul-Samsun

  Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

  Lüks Model Otobüs ile Yolculuk

  1 Gece Ayvalık’ta Lüks Otelde Konaklama

  1 Gece Çanakkale’de Lüks Otelde Konaklama

  3 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği

  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  Feribot Ücretleri

  Araç içi İkramlar

  Loresima Travel Hijyen Kiti

  TÜRSAB seyahat Güvence Sigortaları

   

  Gezi Süresince Alınacak Tüm Öğlen Yemekleri

  Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Hizmetler

  Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

  Tüm Şahsi Harcamalar

  Kalkış Tarihleri

  Tur Notları

  !!!! GEZİLERİMİZDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR !!!!


  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.
  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.

   

  FOTOĞRAF GALERİSİ