MEGA GAP TURU

 • MEGA GAP TURU Açıklama : MEGA GÜNEYDOĞU GEZİSİ
  1750.00 TL
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : DİYARBAKIR-MARDİN-HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN-URFA-HARRAN-ANTEP-HALFETİ-ADIYAMAN NEMRUT
  Kalkış Noktaları : Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 4 GECE 5 GÜN / LÜKS 4* ve 5* OTELLERDE
  Tarihler : 15 Eylül
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  1750.00 TL
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  MEGA GAP TURU
  Konaklama
  LÜKS 4* ve 5* OTELLERDE
  Geceleme
  4 GECE 5 GÜN
  Tanıtım

  MEGA GÜNEYDOĞU TURU

  DİYARBAKIR-HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN-URFA-ANTEP-ADIYAMAN NEMRUT

  GÖBEKLİTEPE - HALFETİ – HARRAN - BEYAZSU

  4 GECE 5 GÜN

  ***** AKŞAM ÜCRETSİZ YEMEKLİ SIRA GECESİ FARKIYLA *****

  **** HALFETİ ÜCRETSİZ TEKNE TURU FARKIYLA ****

  **** ÜCRETSİZ NEMRUT TRANSFERLERİ FARKIYLA ****

  Gezilecek Yerler
  DİYARBAKIR-MARDİN-HASANKEYF-MİDYAT-MARDİN-URFA-HARRAN-ANTEP-HALFETİ-ADIYAMAN NEMRUT
  Tur Programı
  1. Gün: Samsun ? Diyarbakır ( Gece Yolculuğu)

  Siz değerli misafirlerimiz ile Loresima Travel Otobüsü eşliğinde Diyarbakır’a doğru Yola çıkıyoruz.


  2. Gün: Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin

  Yoldaki Molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Diyarbakır’a varış. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır gezimize alacağımız yöresel kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minarenin gezilmesinin ardından, Sur ilçesinde 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu'nu, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesine kayıt edilen; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni  panaromik olarak görüyoruz. Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Su verilmeye Başlanan Hasankeyfi Panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra, Midyat’a doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından ilk olarak Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Midyat çarşısında serbest zaman sonrası Mardin'deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.


  3. Gün: Mardin-Mardin Sokakları-Ulu Camii-Postane Binası-Kasımiye Medresesi

  Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın ardından gezimize tarihi Mardin sokakları ile başlıyoruz.İlk olarak Mardin'de Kasımiye Medresesi'ni gezerek başlıyoruz. Artuklular döneminde yapımına başlanan medresenin inşası Timur dönemindeki Moğol saldırıları nedeniyle yarım kalmış, 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanmıştır. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin Müzesi, Sanat sokağı, Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar ve Protestan Kiliseleri, Latifiye Cami, Gazi Paşa ilkokulu, Eski Adliye Sarayı, Ulu Cami, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası (eski Mardin konağı) gezildikten sonra, alışveriş için mardin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin Otelimizde.


  4. Gün: Harran - Balıklı Göl - Hz.İbrahim?in Doğduğu Mağara - Eyüp Peygamber Makamı-Göbekli Tepe ? Urfa Sıra Gecesi

  Sabah Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Otelden ayrılarak Urfa’ya doğru Yola çıkıyoruz. Urfa’ya varışımızın ardından Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrası Akçakale sınır kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Ardından Hz. Eyüp’ün makamına ulaşıyor ve Çile Çektiği Kuyuyu ve Çeşmeyi görüyoruz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz.(extra) Yemek sonrası Urfa Otelimize Yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleşip dinlendikten sonra Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi programına katılıyoruz. Bu eşsiz deneyim sonrası, unutulmaz hatıralarla otelimize geliyor ve Konaklıyoruz.


  5. Gün: Urfa Balıklı Göl? Halil-ür Rahman Gölü ? Ayn-ı Zeliha Gölü - Halfeti ? Antep

  Sabah Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası Urfa gezimize devam ediyoruz.Urfa denilince Akla ilk gelen kutsal alan olarak bilinen Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Antep’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun Üzerinde Güneydoğunun cenneti diye tabir edilen Halfetiye uğruyoruz. İskeleden teknemize binip, Fırat nehri üzerinde yapacağımız keyifli yolculuk sırasında İncil yazarlarından Yuhanna’ nın incilini yazarak çoğalttığı Rum Kale’ye varıyoruz. Burada teknemizden kilise ve manastırları gördükten sonra Birecik Barajı’nın suları altında kalan köylerimizin yakınlarına kadar ulaşıp geri dönüyoruz. Halfeti’de bu doğal güzellik karşısında çaylarımızı içerken günün keyfine varıyoruz. Daha sonra Antep’e yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından Antep’de bulunan Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Antep Otelimizde.


  6. Gün: Mozaik Müzesi-Antep çarşısı-Adıyaman Nemrut Dağı

  Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, gezimize Antep Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Zeugma’dan çıkan birbirinden güzel ve büyük mozaikleri görünce Zeugma’nın ihtişamını ve zenginliğini anlayacaksınız. Kale dibi mahallesinde tarihi Antep Kalesini ve Bakırcılar, elektronikçiler, sakatatçılar çarşılarını gezerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Öğle Yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Antep’den ayrılarak Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından Adıyaman’da bizi bekleyen özel minübüslerimize binerek, Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi Karakuş Tümülüsü'nü görüp, güneşin batışını seyretmek üzere Nemrut’a tırmanıyoruz. Gün batımı sonrası tekrar minibüslereimize binerek otobüsümüzün olduğu noktaya geliyoruz ve Samsun  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


  7. Gün: Adıyaman ? Samsun

  Yoldaki molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
  15.09.2020Müsait1750.00 TL 2150.00 TL - 2 - 6 Yaş 950.00 TL
  7 - 11 Yaş 1300.00 TL


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

  **Lüks Araçlar ( otobüs ) ile Yolculuk

  **Diyarbakır’da 1 Sabah Kahvaltısı

  **Mardin’de 2 Gece Konaklama

  **Şanlıurfa’da 1 Gece Konaklama

  **Gaziantep’de 1 Gece Konaklama

  **Otellerde 4 sabah Kahvaltısı 3 Akşam yemeği

  **Yemekli Sıra Gecesi Eğlencesi

  **Halfeti Tekne Turu

  **Nemrut Minibüs Transferleri

  **Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  **Araç içi sınırsız Sıcak ve Soğuk ikramlar

  **TÜRSAB zorunlu seyahat sigortaları

   

  **Tur esnasında alınan Tüm öğle yemekleri

  **Tüm Yemeklerde alınan içecekler

  **Mola yerlerinde ve otelde yapılan Harcamalar

  **Tüm Müze ve ören yerlerine Ait Giriş ücretleri

  Kalkış Tarihleri

  15 Eylül

  Tur Notları

  !!!! GEZİLERİMİZDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR !!!!


  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.
  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.

  FOTOĞRAF GALERİSİ