BAŞTANBAŞA GÜNEYDOĞU GEZİSİ

 • BAŞTANBAŞA GÜNEYDOĞU GEZİSİ Açıklama : BAŞTANBAŞA GÜNEYDOĞU TURU
  0.00
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : ANTEP-URFA-MARDİN-MİDYAT-DİYARBAKIR-ADIYAMAN NEMRUT
  Kalkış Noktaları : Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 3 GECE 4 GÜN / LÜKS 4* ve 5* OTELLERDE
  Tarihler :
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  0.00
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  BAŞTANBAŞA GÜNEYDOĞU GEZİSİ
  Konaklama
  LÜKS 4* ve 5* OTELLERDE
  Geceleme
  3 GECE 4 GÜN
  Tanıtım

  BAŞTANBAŞA GÜNEYDOĞU TURU

  GAZİANTEP- ŞANLIURFA-MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-ADIYAMAN-NEMRUT

  GÖBEKLİTEPE - HALFETİ – HARRAN - BEYAZSU

  3 GECE 4 GÜN

  2020 YENİ SEZON

   

  **** ÜCRETSİZ NEMRUT TRANSFERLERİ FARKIYLA ****

  **** MİDYAT BEYAZSU GEZİSİ FARKIYLA ****

  Gezilecek Yerler
  ANTEP-URFA-MARDİN-MİDYAT-DİYARBAKIR-ADIYAMAN NEMRUT
  Tur Programı
  1. Gün: Samsun-Gaziantep

  LORESIMA TUR olarak, Kültür Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli dostlarımıza tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüslerimiz, sınırsız ikramlar ve LORESIMA TRAVEL misafirperverliğinde  Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.


  2. Gün: Mozaik Müzesi-Antep çarşısı-Halfeti-Şanlıurfa

   

  Yoldaki molalarımızın ardından Gaziantep e varıyoruz.Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize Gaziantep Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Zeugma’dan çıkan birbirinden güzel ve büyük mozaikleri görünce Zeugma’nın ihtişamını ve zenginliğini anlayacaksınız. Kale dibi mahallesinde tarihi Antep Kalesini ve Bakırcılar, elektronikçiler, sakatatçılar çarşılarını gezerek alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Gap bölgesinin gelecekte önemli yerlerinden olacak olan Halfeti’ye varıyoruz. (Extra)İskeleden teknemize binip,Fırat nehri üzerinde yapacağımız keyifli yolculuk sırasında İncil yazarlarından Yuhanna’ nın incilini yazarak çoğalttığı Rum kale’ye varıyoruz. Burada teknemizden kilise ve manastırları gördükten sonra Birecik Barajı’nın suları altında kalan köylerimizin yakınlarına kadar ulaşıp geri dönüyoruz. Halfeti’de bu doğal güzellik karşısında çaylarımızı içerken günün keyfine varıyoruz. Daha sonra Şanlıurfa ya hareket ediyoruz. Yoldaki molalarımızın ardından Şanlıurfa’ya varıyoruz. Odalara yerleşme. Kısa bir dinlenme ardından (Extra) bölgenin olmazsa olmazlarından Meşhur Sıra gecesine katılıyoruz.Sıra gecesi sonrası otele hareket ve Konaklama.

   


  3. Gün: Şanlıurfa- Balıklı Göl-Mevlidi Halil Cami-Göbekli Tepe-Harran

  Sabah kahvaltımızın ardından Urfa Gezimize başlıyoruz.Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz.İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere`de bulunan Stonehenge`den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkmıştır. Rehberimizin vereceği detaylı bilgiler sonrasında, Harran’a hareket ediyoruz. Anadolu’da kurulan ilk İslam üniversitesi kalıntıları, astroloji kulesi, medrese, camii ve Harran kalesini görüp dünyada 3 yerde bulunan koni biçimindeki Harran Evleri’ne konuk oluyoruz. Burada yöresel kıyafetler giyip fotoğraflarımızı çektikten sonra, Urfa Merkeze dönerek Balıklı göl, Halül-ül Rahman camii, Hz. İbrahim’in Ateşe atıldığında düştüğü yer ve kutsal sayılan balıkları görüp, Ayn-i Zeliha Gölü’nün kenarında oturup çaylarımızı içerken bu mistik hava içerisinde büyüleniyoruz. Buradan hareket ile Mevlidi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğmuş olduğu mağarayı ziyaretimiz sonrası Mardin e doğru yol alıyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.


  4. Gün: Mardin ? Midyat Beyaz su ? Hasankeyf-Diyarbakır

  Sabah Kahvaltımızın ardından Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin’de Büyülü saatler bizi bekliyor. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, “abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin’de her adımda kendinizi başka bir sürprize hazırlayın. Şehir merkezine 5 km mesafede bulunan, uzaktan bakınca oldukça yalnız ve hüzünlü görünen Dayr’ül Zafer an Manastırı ile gezmeye başlıyoruz. Dünya Süryani Kadim cemaatinin 1000 yıldan fazla “patriklik makamı” olan bu güzel yapıyı gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını da göreceğiz. Şehir merkezinde ise Ulu cami, Kırklar kilisesi, Kasımı ye medresesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binasının görülmesinin ardından Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat sokaklarını yürüyerek bir çok film ve diziye ev sahipliği yapmış olan Konukevi (eski Süryani konağı) görüyoruz. Son olarak Telkari Gümüşçüler Çarşısı'nı gezdikten sonra, büyüleyici güzelliğiyle bilinen Beyazsu’ya hareket ediyoruz. Burada geçireceğimiz eğlenceli dakikaların ardından Su verilmeye başlanan Hasankeyfi Panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.


  5. Gün: Diyarbakır - Ulu Camii - Dört Ayaklı Minare - Keçi Burcu - On Gözlü Köprü ? Adıyaman Nemrut

  Sabah Otelde alacağımız Kahvaltımızın Diyarbakır gezimize başlıyoruz.Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minarenin gezilmesinin ardından, Sur ilçesinde 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu'nu, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesine kayıt edilen; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni  panaromik olarak görüyoruz. Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından Adıyaman Nemrut’a doğru yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından Adıyaman’da bizi bekleyen özel minübüslerimize binerek, Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi Karakuş Tümülüsü'nü görüp, güneşin batışını seyretmek üzere Nemrut’a tırmanıyoruz. Gün batımı sonrası tekrar minibüslereimize binerek otobüsümüzün olduğu noktaya geliyoruz ve Samsun  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


  6. Gün: Adıyaman ? Samsun

  Yoldaki molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

  **Lüks Araçlar ( otobüs ) ile Yolculuk

  **Antep’de  1 Sabah Kahvaltısı

  **Şanlıurfa da 1 Gece Konaklama

  **Mardin'de 1 Gece Konaklama

  **Diyarbakır’da 1 Gece Konaklama

  **Otellerde 3 sabah Kahvaltısı 2 Akşam yemeği

  **Nemrut Minibüs Transferleri

  **Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  **Araç içi sınırsız Sıcak ve Soğuk ikramlar

  **TÜRSAB zorunlu seyahat sigortaları

   

   

  **Tur esnasında alınan Tüm öğle yemekleri

  **Tüm Yemeklerde alınan içecekler*

  **Sıra Gecesi Eğlencesi

  **Halfeti Tekne Turu

  **Mola yerlerinde ve otelde yapılan Harcamalar

  **Tüm Müze ve ören yerlerine Ait Giriş ücretleri

   

  Kalkış Tarihleri

  Tur Notları

   

  !!!! GEZİLERİMİZDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR !!!!


  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.
  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.

   

  FOTOĞRAF GALERİSİ