AMASRA & SAFRANBOLU & YEDİGÖLLER

 • AMASRA & SAFRANBOLU & YEDİGÖLLER Açıklama : AMASRA & SAFRANBOLU & YEDİGÖLLER
  0.00
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : Amasra-Safranbolu-Yedigöller Milli Parkı -Deringöl -Büyükgöl -İncegöl -Sazlıgöl -Nazlıgöl -Kurugöl
  Kalkış Noktaları : Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü
  Geceleme / Konaklama : 1 GECE 2 GÜN / LÜKS 4**** OTELDE
  Tarihler :
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  0.00
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  AMASRA & SAFRANBOLU & YEDİGÖLLER
  Konaklama
  LÜKS 4**** OTELDE
  Geceleme
  1 GECE 2 GÜN
  Tanıtım
   

  YEDİGÖLLER-AMASRA SAFRANBOLU

  1 GECE KONAKLAMA 2 GÜN  

  Gezilecek Yerler
  Amasra-Safranbolu-Yedigöller Milli Parkı -Deringöl -Büyükgöl -İncegöl -Sazlıgöl -Nazlıgöl -Kurugöl
  Tur Programı
  1. Gün: Samsun-Amasra (Gece Yolculuğu)

  Siz değerli Misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluşarak, Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz.


  2. Gün: Amasra-Safranbolu-Bolu

  Yoldaki molalarımızın ardından sabah erken saatlerde Amasra’ya varış ve ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Anadolu`nun ilk turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Amasra`yı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz.Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi`ni görüyoruz. önemli iki limanı Büyük ve Küçük Limanı görüp, Evliya Çelebi`nin seyahatnamesinde Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları satarak geçimlerini sürdürdükleri yer olarak bahsettiği Çekiciler Çarşısında sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş sonrası Safranbolu’ya hareket ediyoruz.UNESCO`nun 17 Aralık 1994`de Dünya Miras Listesi`ne aldığı Safranbolu, Türkiye`de bulunan yaklaşık 50.000 korunması gerekli kültür ve tabiat varlığını barındırır. Bu nedenle, Müze Kent durumundadır. Adını altından bile değerli olan Safran bitkisinin yetiştirilmesinden alan Safranbolu, Anadolu`nun en güzel tarihi konaklarının bulunduğu, derin Osmanlı çizgilerini bünyesinde barındırmakta olan şirin bir Anadolu kasabasıdır. Kendi ağırlığından yüz bin katı kadar sıvıyı sarıya boyayabilme özelliği bulunan safran ayrıca kimya sanayinde ve baharat olarak da kullanılmaktadır. Bitkinin dünyada üretildiği ender yerlerden biri Safranbolu`dur. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu şirin beldemizi tanımaya önce Yörükköy`ü ziyareti ile başlıyoruz. Safranbolu`nun yanı başında aynı mimariye sahip doğal özellikleriyle bozulmadan, yağmalanmadan günümüze kadar gelebilmiş ender köylerden biri Yörükköy. Bu şirin köyün tamamı adeta açık hava müzesi gibidir. Daha sonra Hıdırlık Tepesi`nden panoramik Safranbolu seyri ve fotoğraf çekme imkânı için mola veriyoruz.  Hıdırlık tepesi Türklerin Safranbolu`ya geldiklerinde ilk iskân oldukları yerdir. Arasta Çarşısı`nda alışveriş için serbest zaman. Alışverişin ardından Bolu’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bolu’da bulunan Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.


  3. Gün: Yedigöller Milli Parkı -Deringöl -Büyükgöl -İncegöl -Sazlıgöl -Nazlıgöl -Kurugöl -Seringöl -Aşıklar Çeşmesi

  Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızı aracımıza yerleştirip konaklama yerimizden ayrılıyoruz. Bugünü tamamen Yedigöller’e ayırıyoruz.Bizleri bekleyen Minibüslerimize binerek, Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yaklaşık 1,5 Saatlik bir yolculuk sonrası Yedigöller’deyiz. Yedigöller her mevsim bir başka güzel, baharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra Büyük Göl, Deringöl’ün bulunduğu bölgede ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl çevresinde Fotoğraf Çekip gezinti yapıyor ve Seringöl’ü de gezerek turumuzu noktalayarak Samsun dönüş Yolculuğumuza başlıyoruz. Yoldaki Molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


  Hareket Yerleri :
  Samsun ÖğretmenEvi Önü - Yeşilyurt AVM Önü

  FİYATLAR


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

   

  Lüks Model Loresima Otobüsleri ile Yolculuk

  Amasra’da 1 Sabah Kahvaltısı

  Bolu’da 1 Gece 4**** Lüks Hotel’de Konaklama

  Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

  Otelde Canlı Müzik eşliğinde 1 Akşam yemeği

  Yedigöller Minibüs Transferleri

  Milli park Araç giriş ücretleri

  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  Araç içi Kapalı Bardak Su İkramı

  Loresima Travel Tur Asistanlığı

  Zorunlu Seyahat sigortaları

  Loresima Travel Hijyen Paketi

   

   

   

  Tüm Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

  Yemeklerde alınan içecekler

  Programda extra belirtilen yemekler

  Otelde yer alan mini bar ve extra harcamalar

   

  Kalkış Tarihleri

  Tur Notları

   

  !!! ÖNEMLİ !!!

  LÜTFEN AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ

   

   

  Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.
  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır.

  FOTOĞRAF GALERİSİ