BEYPAZARI & ESKİŞEHİR TURU

 • BEYPAZARI & ESKİŞEHİR TURU Açıklama : BEYPAZARI & ESKİŞEHİR GEZİSİ
  0.00
  Kişi Sayısı

  Gezilecek Yerler : BEYPAZARI - ESKİŞEHİR
  Kalkış Noktaları : Samsun Öğretmenevi Önü - Yeşilyurt AVM önü
  Geceleme / Konaklama : 1 GECE 2 GÜN / 4* LÜKS OTELLERDE
  Tarihler :
  Tur Program Yazdır : Tur Programını Yazdır
  En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
  Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
  0.00
  KİŞİ | GECE
  'dan başlayan
  fiyatlar
  Tatilinize özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
   
  Tur Adı
  BEYPAZARI & ESKİŞEHİR TURU
  Konaklama
  4* LÜKS OTELLERDE
  Geceleme
  1 GECE 2 GÜN
  Tanıtım
   

  BEYPAZARI- ESKİŞEHİR

  1 Gece Konaklamalı 2 Gün

  Eskişehir’de 4* Lüks Otellerde Konaklama  

  Gezilecek Yerler
  BEYPAZARI - ESKİŞEHİR
  Tur Programı
  1. Gün: (Gece Yolculuğu) Samsun-Çorum-Ankara-Beypazarı

  Siz Değerli Misafirlerimiz ile Havza- Çorum -Ankara Üzerinden Beypazarı’na doğru yola çıkıyoruz.


  2. Gün: Hıdırlık Tepesi- Müze, Suluhan, Selçuklu Camisi, Çarşa- Telkari ve Gümüşçüler Çarşısı- Taş evi-Eskişehir

  Sabah erken saatlerde Beypazarına varış ve alacağımız Kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz.Beypazarı mutlaka görülmesi gereken bir ilçemiz; çünkü en az Safranbolu kadar ilginç ve onun kadar bozulmamış, daha yepyeni bir turizm merkezi. Kaya Doruğu ülkesi anlamına gelen ‘Lagania’ Beypazarı’nın eski ismi, zengin tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu şirin ilçede eski ve yeniyi bir arada yaşarken, göz okşayan sıcak ve estetik mimarisini 400 metre yükseklikteki Hıdırlık Tepesi’ndeki seyir terasından tarihi camileri restore edilerek yenilenmiş evleri görüp terastaki kahve molamızın ardından gezimizin diğer durakları Geleneksel Türk evinin tüm tasarım ve yaşam özelliklerini yansıtan Müze, Suluhan, Selçuklu Camisi, Çarşa, Telkari ve Gümüşçüler Çarşısı, Taş evi, geziyoruz. Gezi sonrasında alacağımız yöresel öğle yemeğimizde Beypazarı’nın asıl gurur duyduğu etli yaprak sarmasını özelikle tavsiye ediyoruz. Alışveriş molasının ardından otobüsümüze binerek Eskişehir`e doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Yoldaki Molalarımızın ardından Eskişehir`e varış.Otele yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


  3. Gün: Odunpazarı evleri - Balmumu Müzesi - Cam Sanatları Müzesi-Atlıhan Çarşısı-Kurşunlu Külliyesi-Osmanlı Evi-Porsuk Çayı-Kültür ve Bilim Sanatları Parkı

  Sabah Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Otelden ayrılarak Rehberimiz eşliğinde Eskişehir gezimize başlıyoruz.Odun Pazar mevkiinde bulunan ve tarihi Cumhuriyet dönemine kadar uzanan Odun Pazarı evlerini geziyoruz. Bu gezimiz sonrasında orijinal lületaşı işleme atölyeleri ve dükkânlarının bulunduğu Atlıhan Çarşısı’na uğruyoruz. Burada yapılan sanatı inceledikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Daha sonra Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan ``Madam Tussaud`` müzesinin Türkiye`deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini ziyaret ediyoruz.Burada yerli ve yabancı 160 kişinin heykelini görme ve fotoğraflama imkanı.Daha sonra Cam sanatları Müzesine giderek 2007 yılında açılan ve Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni geziyoruz. Buradan Eskişehir’in ilk yerleşim yerlerinden birine giderek Kurşunlu Külliyesini geziyor ve tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Daha sonra Alacağımız yöresel öğle yemeği (ekstra) ile programımıza devam ediyoruz. Arzu edenler ile Porsuk çayında Tekne turuna çıkıyoruz.(ekstra).Bu gezimiz sonrası Tarihi meydan muharebelerine dayanan ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ünde kaldığı Osmanlı Evi’ni görüyoruz. Buradan Havacılık müzesine giderek Gökyüzü savaşçılarının dünyasına girerek eski ve yeni teknoloji silahlarını yerinde görüyoruz. Daha sonra Kültür ve Bilim Sanatları Parkına geliyoruz. Burada Büyükşehir Belediyesi tarafından Kütahya Yolu üzeri Sazova mevkiinde   Yüzlerce dönümlük alana yayılan park`ta mini hayvanat bahçesi, öğrenciler için bilim deney müzesi, konser alanları, yeme içme yerleri, anfi tiyatro gibi pek çok mekânı bünyesinde barındıran bu mekânda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Şelale Park’a giderek şehri kuşbakışı görüyoruz. Çekeceğimiz fotoğraflar ile günümüzü tamamlıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Yoldaki molalarımızın ardından Akşam saatlerinde Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka LORESIMA TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

   


  Hareket Yerleri :
  Samsun Öğretmenevi Önü - Yeşilyurt AVM önü

  FİYATLAR


  ÜCRETE DAHÝL OLAN HÝZMETLER   ÜCRETE DAHÝL OLMAYAN HÝZMETLER

  Lüks Model Otobüs ile Yolculuk

  1 Gece Eskişehir'de  4* Lüks Otelde Konaklama

  2 Sabah Kahvaltısı 1 Akşam Yemeği

  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  TÜRSAB seyahat Güvence Sigortaları

   

  Loresima Travel Hijyen Paketi

   

   

  Gezi Süresince Tüm Öğlen Yemekleri

  Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Hizmetler

  Tüm Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

  Tüm Şahsi Harcamalar

  Kalkış Tarihleri

  Tur Notları

   

  !!! ÖNEMLİ !!!

  LÜTFEN AÇIKLAMALARI OKUYUNUZ

   Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve                             Kurallarımız

  ** Geziye Katılacak olan tüm misafirlerimizin (HES) kodu olmalıdır. Kayıt esnasında sizlerden bu Kod istenecektir. HES Kodu olmayan misafirimiz geziye Kayıt Yaptıramaz.
  ** Araçlarımız Sosyal Mesafe Kuralları Dahilinde hareket edecek olup, tüm aile olmayan katılımcılarımız 2’li Koltuklarda Tek Oturacaktır.
  ** Araçlarımızda Dezenfektan ve temizlik En üst seviyede tutulacaktır.
  ** Her misafirimiz için Hijyen Paketi dağıtılacak olup, araç içersinde maskesiz seyahat edilemeyecektir.
  ** Gezi Öncesi Tur Görevlisi Arkadaşlarımız tarafından Elektronik Ateşölçerler ile tüm misafirlerimizin kontrolü yapılacak olup, Ateş derecesi 37,5 ve üstü olan misafirimiz tura alınmayacaktır.
  ** Gezi süresince gidilecek olan mekanlar restoranlar tarafımızdan titizlikle seçilecek, hijyen kurallarının uygulanması sağlanacaktır..
  ** Dışarıdan Araç içerisine (Su Hariç) Her hangi bir gıda maddesi kabul edilmeyecektir.

  ** Gezilen bölgelerde yapacak olduğunuz alışveriş ürünleriniz, araç Bagaj kısmında muhafaza edilecek olup, araç içerisine alınmayacaktır. 

   

   

  FOTOĞRAF GALERİSİ